Wysyłka & Zwroty

Uprzejmie informuje iż paczki wysyłamy TYLKO kurierem chyba, że ustalona była inna forma wysyłki. Istnieje możliwość odbioru osobistego po wcześniejszym uzgodnieniu tego c pracownikiem naszej firmy.WYSYŁKA KURIEREM

 1. Kupujący zobowiązany jest do pokrycia wszystkich kosztów przesyłki
 2. Kupujący uiszcza za przesyłkę kwotę równą cenie wysyłki najcięższej rzeczy znajdującej się w paczce, chyba że został on ustalony indywidualnie z pracownikiem Sklepu.
 3. Sklep Modern Air wszystkie zamówienia realizuje tylko po przedpłacie całości lub części kwoty na konto sklepu wg odrębnych ustaleń.
 4. Czas dostawy w przypadku firmy kurierskiej wynosi jeden dzień roboczy od momentu NADANIA paczki przez  pracownika Sklepu. W przypadku opóźnień prosimy o kontakt.
 5. Wysyłka "Za pobraniem" dostępna jest tylko w specjalnych przypadkach i tylko dla stałych klientów oraz musi być wcześniej ustalona z pracownikiem Sklepu.

UWAGA!

Należy mieć świadomość, iż część towaru sprowadzana jest z zagranicy, zatem przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt w celu ustalenia czasu oczekiwania na realizację zamówienia !

Jeśli realizacja zamówienia będzie uniemożliwiona w podanym czasie, z przyczyn od nas niezależnych, Modern Air skontaktuje się z Klientem w celu ustalenia dalszego toku postępowania.

 

ZWROTY i REKLAMACJE

 1. W okresie 14 dni od otrzymania przesyłki z zamówionym towarem Klient ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny w ramach odstąpienia od umowy. UWAGA! Sytuacja ta nie dotyczy towarów sprowadzanych lub tworzonych w systemie „pod specjalne zamówienie” i customowych.
 2. Kupujący jest zobowiązany do zwrotu towaru w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną zawartością.
 3. Kupujący jest zobowiązany do poinformowania Sprzedawcę telefonicznie lub mailowo o chęci zwrotu towaru w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki.
 4. Kupujący zobowiązany jest do poniesienia kosztów wysyłki zwracanego towaru.
 5. Towar należy wysłać na adres sklepu i zatytułować „ZWROT TOWARU”

UWAGA!
SKLEP NIE ODBIERA PACZEK WYSŁANYCH ZA POBRANIEM

 1. Zwracany towar nie może nosić ŻADNYCH śladów użytkowania i uszkodzenia. W innym wypadku nastąpi odmowa przyjęcia zwrotu przez Sprzedawcę.
 2. Do zwracanego towaru należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, swoje dane personalne oraz numeru konta i nazwę banku, na który ma zostać zrealizowany zwrot kwoty za zwracany towar, chyba że płatność nastąpiła w inny sposób – patrz pkt. 9

WSZELKIE UTRUDNIENIA ZWIĄZANE Z PODANIEM BŁEDNYCH/NIEPEŁNYCH DANYCH OSOBOWYCH
I NIEPRAWIDŁOWEGO NUMERU KONTA SĄ PONOSZONE TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ OSOBĘ ZWRACAJĄCĄ TOWAR.

 

 

8.  Sklep Modern Air ma 14 dni roboczych na ustosunkowanie się do zgłoszonej reklamacji. Po tym czasie brak kontaktu w sprawie zgłoszonej reklamacji oznacza jej pozytywne rozpatrzenie.

9.  Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru, patrz pkt. 9

10.    Zwrot należności za zwracany produkt następuje w następującej formie (nie dotyczy reklamacji):

- przy płatności gotówką, zwrot gotówki lub w postaci gotówkowego talonu zakupu Modern Air;

- przy płatności kartą płatniczą, kredytową lub debetową, zwrot następuje na tę samą kartę jaką uregulowany był zakup produktów;

 - w przypadku płatności przelewem zwrot następuje gotówką lub na konto, z którego dokonano przelewu;

- w przypadku płatności bonem Modern Air,  zostaje wydany nowy bon Modern Air na wartość zwracanego produktu.

11.    Towary  prezentowane i sprzedawane za pośrednictwem strony posiadają gwarancję.

a)  Podstawą gwarancji jest posiadanie PARAGONU lub FAKTURY VAT.

b) Pierwszym dniem obowiązywania gwarancji jest dzień zakupu widoczny na PARAGONIE/FAKTURZE VAT.

c) Przed formalnym zgłoszeniem reklamacji towaru na który została wystawiona karta gwarancyjna prosimy o kontakt z pracownikiem Sklepu.

d) Uwaga! Naturalne zużycie materiału nie stanowi podstawy do zgłoszenia reklamacji.

e) Uwaga! Gwarancja nie obejmuje powstania takich sytuacji jak:

- uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, termiczne lub celowe uszkodzenia produktu i spowodowane tym wady oraz:
- uszkodzenia i wady, które powstały w wyniku używania lub transportowania sprzętu niezgodnie z instrukcją użytkowania, transportu i konserwacji;
- uszkodzenia i wady, powstałe w wyniku niezgodnej z instrukcją instalacji;
- uszkodzenia i wady które powstały w wyniku samodzielnych, niedozwolonych przeróbek, napraw, zmian konstrukcji dokonywanych przez Użytkownika.

          12. Do przesyłki będącej przedmiotem  reklamacji należy dołączyć dowód zakupu (PARAGON/FAKTURA VAT), kartę gwarancyjną (o ile taka została dołączona do zakupu) oraz informację o numerze konta na które ma być przelana zwracana należność. Stosowny formularz zostanie udostępniony Klientowi po zgłoszeniu chęci reklamacji produktu.

13. Uwaga! Prosimy o zachowanie oryginalnych opakowań – wymóg konieczny przy większości reklamacji.

14.    Stwierdzenie przez Kupującego istnienia jakichkolwiek wad ukrytych zakupionego towaru jest podstawą do zgłoszenia reklamacji. W tym wypadku obowiązują zasady gwarancji ustalone przez Producenta, a zwrot produktu odbywa się na koszt Kupującego.

15.     Uwaga! Kupujący jest zobowiązany sprawdzić stan opakowania i zawartości otrzymanej przesyłki. W sytuacji stwierdzenia uszkodzenia przesyłki należy przy odbiorze w obecności Kuriera spisać protokół uszkodzenia i odmówić odbioru paczki.

16.    Uwaga! Reklamacje towaru, który zaraz po rozpakowaniu okaże się uszkodzony NIE SĄ pozytywnie rozpatrywane przez firmę kurierską, jeśli kupujący nie sporządził przy odbiorze protokołu uszkodzenia przesyłki Protokół należy wypełnić koniecznie w momencie odbioru przesyłki – protokoły zgłaszane po dniu, w którym nastąpiła próba doręczenia są zwykle rozpatrywane na niekorzyść Klienta.  
Uprzejmie prosimy pamiętać o zaznaczeniu, że towar był odpowiednio zabezpieczony.

 

!!! PROSIMY PAMIĘTAJ - SPRAWDŹ TOWAR W OBECNOŚCI KURIERA !!!

UWAGA !
INFORMUJEMY, ZE ANI NASZA FIRMA, ANI PRODUCENT DANEGO TOWARU NIE DOSTARCZA W OKRESIE REKLAMACJI PRODUKTÓW ZASTĘPCZYCH ORAZ NIE ZWRACA KOSZTÓW PRZESYŁEK LUB
MONTAŻU I DEMONTAŻU.Dokonując zakupu w Naszym Sklepie akceptujesz warunki niniejszego Regulaminu i Polityki Zwrotów/Wymian/Reklamacji.